Cerrah – Tess Gerritsen

Tess Gerritsen Cerrah Kitap Kapağı

Kitabı daha biraz önce bitirdim. Okuduğum en güzel kitaplardan birisi. Kitabı okurken kendinizi olayların içinde hissediyorsunuz. Tess Gerritsen’ın yazdığı Cerrah dışında konunun devam ettiği Çırak ve Günahkar kitapları da var.

Tess Gerritsen kimdir nedir diyorsanız buraya tıklayın. Wikipedia’ya gider 🙂

Cerrah - Tess Gerritsen

Kitabın türü polisiye/gerilim.Konusu (basitçe anlatayım);

Şimdi Cerrah kitabına döneyim, bir seri katili anlatıyor. Kurbanları sadece güçsüz, ve dikkatsiz kadınlar. Önce tecavüz edip sonra o kişiyi öldürüyor. Bu seri katil kurbanını öldürecekken kurban, katili öldürüyor. Her şey bitti derken bir taklitçi ortaya çıkıyor ve bu seri katilin yaptıklarını taklit ediyor. Olaylar bu şekilde başlıyor.

Kitap o kadar iyi anlatılıyor ki bir filmden farksız hatta film ile kıyaslanmayacak kadar iyi diyebilirim. Çünkü kitabı okurken gözünüzde kendinize göre canlandırıldığı için kitap kendinizle bütünleşiyor. Kitapta cerrah neşteri kullanırken her şey gerçek gibi oluyor. Neşteri tutuşundan kıvrımlarına kadar anlatıyor. Bu da Tess Gerritsen’ın dahiliye uzman hekimi olmasından kaynaklanıyor olsa gerek.

Sözün özü kesinlikle tavsiye edebileceğim, kısa sürede okunabilecek -o kadar akıcı ve merak uyandırıcı ki çok çabuk bitiyor- kitaplardan birisi.

Paylaş
Paylaşılabilir Bağlantı
Önceki

Empati – Adam Fawer

Sonraki

Ubuntu’da Varsayılan Tarayıcıyı Değiştirmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bir bak