Google “water on the moon” Logosu

http://www.google.com.tr/logos/wateronmoon09-hp.gif

Google’dan ‘Water on the moon‘ özel logosu!

Dünya arama devi Google, Nasa’nın ayda su bulduğunu açıklaması üzerine global bir doodle (özel logo) hazırlayarak bunu tüm dünyaya aktardı…

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Ay’da donmuş halde önemli miktarda su bulunduğunu açıklaması, Google’ı da harekete geçirdi. Tüm dünyada Google’ı ziyaret eden kullanıcılar, Ay’da suyun keşfedilmesini anlatan glabal doodle ile karşılaşıyorlar.

“GERÇEKTEN EVET, SU BULDUK”

NASA’nın Ay Kraterleri Gözlem ve Algılama Uydusu’ndan sorumlu araştırmacı Anthony Coleprete dün düzenlediği basın toplantısında “Gerçekten evet, su bulduk. Hem de az değil, önemli miktarda” demesi üzerine tüm dünyada, Ay’da su keşfedilmesinin ardından büyük bir heyecan daha başladı. NASA, Ay’da suyu ise, güney kutbu bombardımana tutarak buldu.

Google ise dünya tarihine geçecek bu anı es geçmedi. Global doodle’ı ile kullanıcılarını karşılayan Google, “Discovery of water on the moon” yani “Ay’da suyun keşfi” başlığı ile bunu kullanıcılarına duyurdu. Bu özel logoyu tıklayan kullanıcılar ise İngilizce olarak “water on the moon” (Ay’da su) aramasına otomatik olarak yönlendiriliyor.

Paylaş
Paylaşılabilir Bağlantı
Önceki

16 Çıkışlı Ekran Kartı Matrox M9188

Sonraki

Türklerin Tasarımını Yaptığı Yeni Araç: SAZAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bir bak

WordPress 5.5 Yenilikleri

WordPress Eckstine ismini verdiği büyük güncellemesiyle WordPress 5.5 güncellemesini kullanıma sundu. Hız, arama…

Son Karar: Google Chrome

1 ay’dan fazla süredir Firefox 4‘ün Beta sürümünü kullanıyordum. Fakat yüksek CPU kullanımının önüne…