Liselerde Alan Değiştirme Dilekçesi

Alan Değiştirme Dilekçesi

Lise’de alan değiştirmek isteyenler için okul müdürlüğüne verilecek dilekçe örneğini aşağıdaki Google Dokümanlar sayfasından indirebilirsiniz. Dokümanda kırmızı ile belirtilen yerleri kendinize göre düzenledikten sonra tüm metni siyaha çevirmeyi unutmayın. Eğer okulunuzda farklı bir durum ve ya geçersiz olma durumu mevcutsa lütfen yorum olarak belirtiniz.

Alan Değiştirme Dilekçesini indirmek için tıklayınız.

Dilekçe örneği 1 Eylül 2020 tarihinde güncellenmiştir.

16 yorum
 1. yaaaaaaa kardeşim bune çıkarmışsınız bi @okul artık bölümleride kendimiz seçemiyoruz köydeyim okulda olan bitenden haberim yok benim adıma öğretmenler seçmiş bölümümü bence bu haksızlık

 2. Benim 9.sınıfta 1.dönem matematiğim 2 ydi 2.dönem matematiğim 1 geldi.9.sınıfta tek zayıfım matematikti.Alan seçiminde ilk tercih olarak mf alanını 2.tercih olarak tm alanını tercih ettim.Okullar açılmadan yaklaşık 1 hafta önce hangi alana yerleştirildiğimi öğrendim.Beni sosyal alanına almışlar.İdareyle konuştuğumda matematiğin zayıf olduğu için seni sosyal alanına aldık dediler.Benim bu durumda yapabileceğim birşey varmı? Lütfen cevap yazın.

 3. Tabiki de var, sanırım sorumlu olarak geçmişsin sınıfını. Eğer MF veya TM ortalaman 2.50 (Seçeceğin bölümünün alan derslerinin ortalaması) nin üzerindeyse tabiki de MF alanına veya TM alanına geçebilirsin.

 4. ya lütfen yardımm !! 9.sınıfta matematiğim 1 geldi ama 1 sınava giremedim hocada basmış sıfırı yoksa diğer sınav notları ii neyse 10.sınıfta ya fen yada tm seçicektim ama okul beni sadece sosyala alabiliyormuş lütfen yardım neolur biyoloji-3 fizik-3 kimya-3 matematik-1 bi çare yokmu okulun müdürün yapabileceği birşeyyy
  açıkta kaldım yaa

 5. engin eğer biyolojin fiziğin ve kimyan 3 ise hiç boşuna fene gitme derim ben.çünkü ben bu sene 10.sınıf fen bölümünü bitirdim ve gerçekten çok zor.üstelik senin bu sene gördüğün fizik ve kimyadan eser yok.hocalarına sor sana söylerler.bu sene gördüğünüz fizik değildi zaten sadece dört işlemdi.bence sakın fene gitme kendine yazık edersin benimde 9.sınıfta fiziğim 4 kimyam 5 biyolojim 5 matematiğimde 4 tü ama yinede çok zorlandım bende bölüm değiştiricem.

 6. Yaw Hocam Bisi Sorucam ßen 9.sınıf ögrencsiym de alana girdm dilekce istediler alan seçme dilekcesi istediler bi ornegini gösteririmsnz acelee lazmda :S

 7. Ben 10.sınıfım ve alan derslerim zayıf . Matematik, geometri, fizik ve biyolojim zayıf.Ben Tm’ye geçmek istiyorum geçebilirmiyim ve 2.dönem mi geçebilirim ?

  1. 2.dönem sonunda alanını değiştirebilirsin. 11.sınıfa kadar alan değiştirilebiliyor.

   1. arkadaşlar lise mezunuyum alanım fen/fen bilimleri bunu değişmem mumkunmu lanet olsun meslek lisesi cıkıslı olmak varmı ş cevap verirseniz sevinirim

  1. Maalesef bu konu hakkında bir bilgim yok. Yönetmeliklerde bu konuya dair bir madde bulamadım. Okulunuzun yönetimiyle konuşarak bilgi alabileceğinizi düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir