Programları Yükledikten Sonra Yeniden Başlatmaya Son

Bazı programları bilgisayarınıza yükledikten sonra yeniden başlatmanız gerekebilir. irBu durumun b de kolay yolu var. Explorer’ı yeniden başlatmak da aynı görevi gördüğü için bilgisayarı yeniden başlatmanıza gerek kalmıyacak.

Ancak Service Pack güncellemelerinde bilgisayarı yeniden başlatmak zorunludur.

Hemen bu işin kolay yoluna geçelim. CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basın. Açılan menüden görev yöneticisi seçiniz. (Bazı bilgisayarlarda tıklamadan da açılabiliyor.)

Açılan pencereden İşlemler sekmesine tıklayınız. Burada “explorer.exe” nin üzerine gelip del tuşuna basınız. Şimdi Explorer kapanıp tekrar hızlı bir şekilde açılacaktır. Eğer açılmazsa Yeni Görev diyerek “explorer.exe” yazıp Tamam‘a bastığınızda tekrar açılacaktır.

Bu işlemi dahada hızlı bir hale getirmek için bir metin belgesi açıp aşağıdaki 3 satırlık kod’u yazıp Dosya > Farklı Kaydet deyip dosyayı .bat olarak kaydetmeniz yeterlidir. Bu komutlar explorer.exe‘yi kapatıp arkasından tekrar “explorer.exe“yi  çalıştırmaktadır.

@echo off
taskkill /f /IM explorer.exe
explorer.exe

DİKKAT: Bu işlemleri yapmadan önce açık olan çalışmalarınız kaydetmeyi unutmayın. Eğer kopyalama işlemi yapıyorsanız kopyalama işlemi de sonlanacaktır.

Paylaş
Paylaşılabilir Bağlantı
Önceki

Language Guide

Sonraki

Google Paket

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bir bak

HP DV6 Unlocked BIOS

Burayı kendi deneyimlerim ve not defterim gibi kullandığımın farkındayım.  Intel Core i5 450M işlemcili hem…