Ubuntu Kurdum

Diğer masaüstü bilgisayarıma ubuntu kurup test etmek istedim ve ubuntuyu başarılı bir şekilde kurdum. İlk tuhaf geldi ama hemen alıştım. Eğer oyun oynamıyorsanız ubuntu çok iyi bir işletim sistemi. Ubuntu linux tabanı kullanmaktadır. Yani açık kaynak kodludur ve geliştirilebilir. Peki ubuntunun yararları nelerdir diye soracak olursanız, yani windows yerine neden ubuntu kullanmalıyım diye soracak olursanız yararlarını aşağıda listeleyeceğim.

Ubuntunun yararları

– Ubuntu hız kazandırır çünkü virüs programı kurmanıza gerek yoktur, kendi içinde şifreleme ve izinler mevcuttur.

– Ubuntu’da driverlar otomatik tanınır ve gerekli driverlar otomatik kurulur.

– Ubuntu’da windows’ta bulabileceğiniz bir çok ücretli programı ücretsiz olarak benzerini bulabilirsiniz. (Open office, Gimp gibi)

– Ubuntu ile internette program aramaya (yasa dışı için crack serial aramanıza ) gerek yoktur çünkü paket yöneticisi mevcuttur ve buradan dilediğiniz programı 2 tık ile kurabilirsiniz.

– Türkçe dil desteği mevcuttur. (Ben ingilizce kullanıyorum dil geliştirme açısından)

– Ubuntu için ücretsiz destek forumu mevcuttur. Foruma gitmek için buradan.

– Ubuntu ücretsizdir.

Eğer oyun manyağı değilseniz virüs programlarına ofis uygulamalarına vs. para yatırmak istemiyorsanız, hızı seviyorsanız ubuntu iyi bir işletim sistemi. Benden bu kadar sizinde bildikleriniz varsa yorum kısmından eklemeler yapabilirsiniz.

Paylaş
Paylaşılabilir Bağlantı
Önceki

32 Bit – 64 Bit

Sonraki

Ubuntuda Bilgisayar Adı Değiştirmek

Comments 1
  1. Umarım Ubuntu GNU/Linux’ten memnun kalırsın. Aramıza hoşgeldin. GNU/Linux’e geçtiğin için ileride pişman olmayacağına eminim.:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da bir bak