Son Karar: Google Chrome

1 ay’dan fazla süredir Firefox 4‘ün Beta sürümünü kullanıyordum. Fakat yüksek CPU kullanımının önüne geçmek mümkün değil. 10. sekmeden sonra makina kendinden geçer hale geldi.

Uzun bir süre Google Chrome da kullanmışlığım vardı. Yalnız onda flashplayer sorunu çıkınca tek çözüm yine Firefox olmuştu.

1 hafta kadar Safari kullandım. Safarinin tek eksik yanının eklenti desteği olduğunu düşünüyorum. Sayfaların hızlı açılması konusunda başarılı.

Opera‘da da pek çok eklenti mevcut fakat onda da IDM(Internet Download Manager) ile uyum sağlayamadığı için bırakmıştım. Hakkını veren bir tarayıcı olduğunu düşünüyorum.

Google Chrome‘a tekrardan gelecek olursak şuanki sürümünde(10.0.648.127) sayfa açılış hızları çok iyi. Video yüklenme hızı çok başarılı Firefox‘ta Youtube üzerinden yaptığım testlerde Firefox‘ta takılmalar olurken Chrome‘da bunu görmedim. (1080p ve 720p aynı videolarda denedim.) Ayrıca Google Chrome‘da IDM sorununu da Download Assistant eklentisiyle çözdüm. Eklenti desteğinin artmasıyla da Firefox’tan daha iyi olduğunu düşünüyorum. (Firefox’taki tüm eklentiler mevcut değil ama işe yarayacak gerekli eklentilerin hemen hemen hepsi chrome eklentisine çevrilmiş.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir