Link Kısaltma Siteleri (2020)

Link Kısaltma Siteleri 2020-2021

1. Bit.ly

Bit.ly için link kısaltma sitelerinin en iyisi denebilir. Kullanımı ücretsiz, kendi alan adınız ile kullanmak isterseniz ücretli seçeneği de mevcut. Ayrıca API desteği ile siteye doğrudan entegre de edebilirsiniz. Kısaltılan linklerle ilgili istatistiklere de erişebilirsiniz. Kısaltılan adresi 3214tds gibi karışık olarak değil de belirlediğiniz bir isim olarak kısaltabilirsiniz..

2. Tinyurl

Kısaltılan linkleri anonim olarak tutar ve üyelik gerektirmez. Fakat üyelik olmadığı için kısaltılan linkleri analiz de edemiyorsunuz. Sadece ücretsiz seçeneği mevcut.

3. Ow.ly

Sosyal medya yönetim servisi Hootsuite‘in bir hizmetidir. Üye olmadan link kısaltma yapılamıyor. Ücretsiz olsa da Hootsuite planınıza göre hizmetlerinde değişiklik olabiliyor.

4. Rebrandly

İsminden de anlaşılacağı üzere markalaşmaya odaklanan bu link kısaltma sitesi 500 link ve 5.000 aylık tıklamaya kadar ücretsiz. Toplu link oluşturma, UTM parametresi (Google Analytics), özel raporlama, API erişimi, oluşturduğunuz kısa adreslerde emoji kullanma gibi öne çıkan özellikleri mevcut.

5. T2M

Ücretsiz seçeneği yok. Standart paketleri aylık $10’dan başlasa da tek seferlik $5 vererek temel özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Kısaltılan linkleri takip edebileceğiniz paneli mevcut. Bu link kısaltma sitesinin öne çıkan özelliği ise kısa linkle birlikte qr-kodu da oluşturuyor olması. Diğer özellikleri ise; toplu link ekleme, CSV dosyası üzerinden ekleme yapabilme, API erişimi.

6. ClickMeter

Öncelikle ücretsiz seçeneği bulunmadığını belirteyim. Clickmeter daha çok reklamcıların ve Google Adwords kullanan ajansların tercihi oluyor. Link kısaltma sitesinden çok linkleri analiz edip, tıklama oranlarını takip etmenizi sağlıyor. Lokasyon hedeflemeli ya da cihaz hedeflemeli linkler oluşturulabiliyor. Bunun yanında toplu link ekleme, API erişimi, UTM parametresi (Google Analytics), URL şifreleme, link çoğaltma gibi gelişmiş özellikleri mevcut.

7. Dar.vin

Son olarak sizlere Evrim Ağacının kendi kullandığı aynı zamanda herkesin kullanımına ücretsiz olarak açtığı link kısaltma servisinden bahsedeyim. Basit bir arayüzü olan bu sitede kısaltılan linki özelleştirip link kısaltma sonunda qr-kod oluşturabiliyorsunuz. Bilimseverleri hedefleyen bu servis tamamen ücretsizdir. Üye olduktan sonra kısaltılan linkleri ve tıklanma sayılarını panelde görüntüleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir